Kategoriler
Sipariş Takip


Markalar
Detaylı AramaRastgele Ürünler
Wollex W168 Enjoy Akülü Telerlekli Sandalye
6
0 TL + KDV
TL 0.00 TL

Son Yorumlananlar
Başkan Eşkinat “Engelsiz Süleymanpaşa” için engelli oldu

05-12-2014 11:28

Başkan Eşkinat “Engelsiz Süleymanpaşa” için engelli oldu
Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat, 3 Aralık Dünya Engelliler Farkındalık Günü dolayısıyla gerçekleştirilen törenin ardından tekerlekli sandalyeye oturup Süleymanpaşa’daki....

Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat, 3 Aralık Dünya Engelliler Farkındalık Günü dolayısıyla gerçekleştirilen törenin ardından tekerlekli sandalyeye oturup Süleymanpaşa’daki engellilerin sorunlarını yaşayarak gördü.

3 Aralık Dünya Engelliler Farkındalık Günü dolayısıyla Süleymanpaşa Belediyesi tarafından valilik önü Atatürk Anıtı’nda etkinlik düzenlendi.

SEKOMER (Süleymanpaşa Engelliler Koordinasyon Merkezi), ZİÇEV (Zihinsel Yetersiz Çocukları Yetiştirme ve Koruma Vakfı), Süleymanpaşa Engelsiz Yaşam Derneği ve Türkiye Sakatlar Derneği Tekirdağ Şubesi’nin çelenklerinin anıta sunulması ile başlayan etkinliğe, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat, Süleymanpaşa Belediye Başkan Yardımcısı Gülferah Güral, Süleymanpaşa Belediye Meclis Üyeleri, CHP Tekirdağ İl Başkanı Recep Palabıyık, protokol üyeleri, engelli dernekleri ve vatandaşlar katıldı.

ZİÇEV HALKOYUNLARI EKİBİ BÜYÜLEDİ

Her zaman protokolün yer aldığı ön tarafta engelli vatandaşlarımızın yer aldığı etkinlikte açılış konuşmasını SEKOMER Sorumlusu Şerife Türüdü yaparken ZİÇEV Halk Oyunları ekibi de tören alanına gelen vatandaşları oyunları ile büyüledi.

BAŞKAN EŞKİNAT TEKERLEKLİ SANDALYE İLE ŞEHRİ DOLAŞTI

SEKOMER Sorumlusu Şerife Türüdü, Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat’a tekerlekli sandalye ile Süleymanpaşa’yı dolaşma teklifi ettiği tören sonunda Başkan Eşkinat, tekerlekli sandalyeye oturarak bir tur attı.

Engelli vatandaşların yaşadığı sorunları tespit etme ve empati yapabilme açısından tekerlekli sandalye deneyiminin oldukça önemli olduğunu vurgulayan Eşkinat, zaman zaman zorluklarla karşılaştı.

Tekerlekli sandalye ile yapılan turun sonunda Tuğlalı Park yakınlarında beraberindeki engelli vatandaşlara Milli Piyango bileti alan Eşkinat yaptığı açıklamada ise şunları söyledi:

“FİZİKSEL VE ZİHİNSEL ENGELLERİ ORTADAN KALDIRMAYA YÖNELİK ÇALIŞMALARIMIZA DEVAM EDECEĞİZ

“Bu sandalyeye oturduğunuz zaman çok farklı duygular hissediyorsunuz. Bize göre küçücük engellerin, engelli vatandaşlarımız için ne kadar büyük bir engel olduğunu görünce biraz daha sorumlu davranmak ihtiyacı hissediyorsunuz. Önümüzdeki süreçte de fiziksel ve zihinsel engelleri ortadan kaldırmaya yönelik çalışmalarımıza devam edeceğiz.

“İŞE GÖRE ENGELLİ, ENGELLİYE GÖRE İŞ KAVRAMININ DOĞRU OTURTULMASI LAZIM”

Bir de istihdam sorunumuz var. İşe göre engelli, engelliye göre iş kavramının doğru oturtulması lazım. Başka bir şey daha var. Engelliler kadar engelli ailelerinin de ciddi sorunları olduğunu unutmamamız gerek.

“ENGEL KELİMESİNİ SADECE BİR ŞOV OLARAK DEĞİL, İÇTENLİKLE EMPATİ YAPARAK HİSSETMEK LAZIM”

Bu ayıp değil. Bir gün hepimiz bu sandalyeye oturabilir ya da başka bir engele sahip olabiliriz. Başımıza ne geleceğini ne zaman ne olacağını bilmiyoruz. Engel kelimesini sadece bir şov olarak değil, içtenlikle empati yaparak hissetmek lazım. Ben bunu böyle hissediyorum.

“15 OCAKTAKİ OYUNUN TÜM GELİRİ SÜLEYMANPAŞA ENGELSİZ YAŞAM DERNEĞİ’NE VERİLECEK”

15 Ocak da önemli bir tiyatro grubu gelecek. Tiyatroyu biz getiriyoruz Süleymanpaşa Belediyesi olarak. Oyunun bütün geliri de Süleymanpaşa Engelsiz Yaşam Derneği’ne verilecek. Bizim de engelli vatandaşlarımıza katkılarımız devam edecek.”

Öte yandan Aile ve Sosyal Politikalar Tekirdağ İl Müdürlüğü tarafından Belediye Kültür Merkezinde Başkan Eşkinat’ın da katıldığı 3 Aralık Dünya Engelliler Farkındalık Günü dolayısıyla bir program düzenlenirken engelliler korosu ve ZİÇEV halkoyunları ekibi gösterileri ile seyircilerden alkış aldı.

 

Kaynak : http://www.suleymanpasa.bel.tr/haber.php?id=6091473 Okunma


    Yorumlar
Üye Paneli
Alışveriş Sepeti

ADET ÜRÜN FİYAT
Haberler
Haber Grubu

Ziyaret Bilgileri
  • Online:1
  • Bugün : 113
  • Bu Ay: 68625
  • TOPLAM : 722163